A- A A+

 518 944 058    biuro@goksirpruszcz.com logo

Zakończyliśmy realizację projektu: „Park Nordic Walking sposobem na podniesienie
atrakcyjności obszaru Gminy Pruszcz”

Nordic Walking Park „Pruszcz” to sieć do uprawiania nordic walking, wytoczona na obszarze Gminy Pruszcz.

W skład Parku wchodzą 3 trasy:
zielona – pętla o długości 5,2 km; czerwona – pętla o długości 8,2 km i czarna – pętla o długości 17,4 km. Wejście na trasy zlokalizowano w dwóch miejscach: Grodzisku Talerzyk – morenowym wzgórzu, pamiątce po pradawnej osadzie z przełomu VIII/IX wieku, oraz rozwidleniu dróg w Topolnie.

Trasy poprowadzone są asfaltowymi i gruntowymi drogami, leśnymi duktami, oraz fragmentem wału wiślanego. Na trasach zamontowano tablice zawierające propozycję ćwiczeń do samodzielnego wykonania. Trasy posiadają punkty wspólne, pokrywają się lub krzyżują. Umożliwia to dowolne wydłużanie lub skracanie przejść albo zmianę kierunku marszu. Na szczególną uwagę zasługuje zabytkowy XVII-wieczny kościół pw. Nawiedzenia NMP w Topolnie, oraz ciekawostka przyrodnicza, Parów Cieleszyński – malowniczy głęboki parów wcinający się w krawędź Wysoczyzny Świeckiej.

Łączna długość tras Nordic Walking Park „Pruszcz” wynosi niespełna 31 kilometrów, a oferta skierowana jest do entuzjastów nordic walkingu, biegaczy i rowerzystów. Walorem turystycznym są również wydarzenia organizowane przez pasjonatów tego miejsca. Organizowane są marsze nordic walking, pikniki, bieg o złote jabłko w stuletnim sadzie, plenerowe obserwacje nieba podczas nocy spadających gwiazd, zawody cięcia lodu, święto winobrania, puszczanie wianków do Wisły w noc kupały.

Plakat Nordic Walking 2022

Ulotka NW str.1

Ulotka NW str.2

 

Deklaracja dostępności.

Nie znalazłeś interesującej Cię treści na nowej stronie?
Sprawdź na wcześniejszej wersji - STARA STRONA